Michael JUNG CCI4S cross 555

Reprezentacja Niemiec po wymagającym czterogwiazdkowym crossie utrzymała prowadzenie w Pucharze Narodów w WKKW, który jest rozgrywany na hipodromie w Morawie. Na drugie miejsce awansowali Brytyjczycy, a trzecie objęli Holendrzy.

 

W klasyfikacji indywidualnej pucharu nowym liderem jest Michael Jung na fischerChipmunk FRH.

- fisherChipmunk jest świetnym koniem, to wspaniałe uczucie go dosiadać. W dzisiejszej próbie terenowej był pełen energii. Staram się go nie forsować, ciągle pracujemy nad porozumieniem, aby móc stworzyć zgrany team. Jestem z niego bardzo zadowolony, skakał dziś fantastycznie.

O przetasowaniu na czołowych pozycjach zadecydowały punkty karne za przekroczenie normy czasu. Prowadzący w konkursie reprezentant Holandii Tim Lips na Bayro przejechał cross zaledwie 6 sekund wolniej od Michaela Junga, i to wystarczyło, aby stracić prowadzenie zdobyte po ujeżdżeniu i spaść na drugą lokatę. Na trzeciej pozycji jest Brytyjczyk Ben Hobday na Shadow Man, który awansował z czwartego miejsca.

Polski team po crossie przesunął się w tabeli pucharowej z ósmej na piątą pozycję. Najlepszy wynik należy do Jana Kamińskiego, który na Seniorze, koniu polskiej hodowli, przejechał cross bez błędów na przeszkodach, za to punktami karnymi za spóźnienie, co w klasyfikacji indywidualnej uplasowało go na 21 pozycji.

- Cross był bardzo wymagający, od samego początku były bardzo trudne technicznie kombinacje. Tak jak się spodziewaliśmy, trzeba było włożyć w nie bardzo dużo pracy. Mój dzisiejszy przejazd na pewno nie był idealny, bo miałem parę takich niebezpiecznych momentów. I to doświadczenie, które mam z Seniorem, zaprocentowało. Senior wkładał w każdy skok swoje serce. Jednak nie jestem do końca zadowolony, na niektórych kombinacjach wkradły się błędy techniczne.

Sobotnia próba terenowa sporo zmieniła w klasyfikacji CCI4*-L, najtrudniejszego konkursu rozgrywanego w Strzegomiu. Po bezbłędnym przejeździe crossu nowym liderem jest Japończyk Yoshiaki Oiwa na 13-letnim wałachu Bart L JRA.

- Dzisiejszy cross był mocno techniczny. Dużo miejsca na galop między przeszkodami, więc jeżeli ktoś ma szybkiego konia, to łatwo było uzyskać dobry czas. Bart L JRA ma obszerny galop, ale niezbyt w typie konia gorącokrwistego, dlatego musiałem mocno jechać na nim w przód, ale myślę, że ostatecznie skakał dobrze, jestem z niego bardzo zadowolony.

Na drugą lokatę awansował Niemiec Christoph Wahler na Ignatz 22, trzeci jest Szwajcar Felix Vogg na Archie Rocks. Lider konkursu po ujeżdżeniu, Niemiec Dirk Schrade na Catelan, po przekroczeniu normy czasu na crossie spadł na 9. pozycję. Reprezentant Polski Jacek Jeruzal na klaczy La Croete ukończył próbę terenową na 16. miejscu w stawce 23 zawodników.

W „trzech długich gwiazdkach” nową liderką jest Szwajcarka Brigitte Peterhans na Grecvol de Lully, a na prowadzenie w konkursie „dwóch długich gwiazdek” z drugiego miejsca po ujeżdżeniu awansowała zawodniczka ze Szwecji Katrin Norling na koniu Hulliebullie.

Dziś zakończono konkurs w kategorii kucy- CCIP2*-L. Całą konkurencję wygrała reprezentantka Włoch Camilla Luciani na klaczy Morelands Affair.

W sobotę rozegrano także próby skokowe w konkursach w „krótkim formacie” i klasach krajowych. W konkursach prowadzą:

CCI3*-S: Niemiec Michael Jung na klaczy Creevagh Cooley
CCI2*-S: Niemiec Dirk Schrade na koniu Dajara 4
CCI1* Intro: Szwajcar Felix Vogg na klaczy Viscina K.
CNC2*: Wiktoria Spisak i Strona II
CNC L: Weronika Król i Greenline
CNC LL: Daria Kobiernik i Polagris

W niedzielę odbędą się kolejne konkursy skoków przez przeszkody i próby terenowe, które wyłonią zwycięzców.

sht2019 daty 600x600a

Logo
Logo
Logo
Logo

Timetable

Czwartek / Thursday
Ujeżdżenie / Dressage
CCI4*-L, CCI3*-L, CCI2*-L, CCIP2*-L, CCI2*-S - part 1, CCI1*-Intro, CNC 100

Piątek / Friday
Ujeżdżenie / Dressage
CCI4*-S-Nations Cup, CCI2*-S - part 2 / CCI2*-S-J, CCI3*-S / CCI3*-S-YR
Skoki / Showjumping
CCI4*-S - Nations Cup, CCI1*- Intro, CNC 100

Sobota / Saturday
Cross country
CCI4*-S-Nations Cup, CCI4*-L, CCI3*-L, CCI2*-L, CCIP2*-L, CCI1*-INTRO, CNC 100
Skoki / Showjumping
CCI2*-S / CCI2*-S-J, CCI 3*-S / CCI3*-S-YR

Niedziela / Sunday
Cross country
CCI 2*-S / CCI2*-S-J, CCI 3*-S / CCI3*-S-YR
Skoki / Showjumping
CCI 4*- L, CCI 3*- L, CCI 2*- L, CCIP2*-L

Youtube

Twitter

Instagram

 
Logo FEI NC Eventing

FEI Eventing Nations Cup™ Calendar 2020

 Ballindenisk (IRL)  CCIO4*-NC-S  23-26.04.2020
 Houghton Hall (GBR)  CCIO4*-NC-S  21-24.05.2020
 Pratoni del Vivaro (ITA)  CCIO4*-NC-S  11-14.06.2020
 Strzegom (POL)  CCIO4*-NC-S  02-05.07.2020
 Le Pin au Haras (FRA)  CCIO4*-NC-S  11-16.08.2020
 Waregem (BEL)  CCIO4*-NC-S  10-13.09.2020
 Boekelo (NED)  CCIO4*-NC-L  01-04.10.2020