spacerRok 2016 to kolejny już rok dużych zmian na trasie krossu. Zmian, które są przygotowaniami naszego hipodromu do wielkiego wydarzenia w przyszłym roku, czyli Mistrzostw Europy. Największą inwestycją, z której będziemy mogli korzystać od tego sezonu jest przebudowana przeszkoda wodna. W tej chwili wygląda naprawdę imponująco.Po trzech latach krossu startującego w stronę parkuru, gdzie konie pokonywały pierwsze przeszkody, zaczynamy cross w przeciwnym kierunku.

Cross tradycyjnie zaczyna się kilkoma skokami mającymi na celu rozgrzanie i przygotowanie konia i jeźdźca do postawionych przed nimi zadań. Są to kolejno przeszkody - STRZEGOM, BM HORSE i GILLMET. Następna jest kombinacja 4ABC - DOLNY ŚLASK - składająca się z potężnego rowu z hyrdą i dalej zakręt w lewo hyrda na ukos i na szczycie małego wzniesienia wąski stół. Kolejna przeszkoda - 5AB to klasyczna kombinacja składająca się z potężnego domku i na cztery foule galopu w prawo po łuku równie potężnego narożnika.

Po takim mocnym otwarciu, czas na dłuższy odcinek galopu i tradycyjną, maksymalnych rozmiarów strzegomską kłodę na rowie – przeszkoda 6. Po tym wchodzimy w najbardziej decydującą fazę crossu. Jako pierwsza kombinacja ANR - 7ABC, składająca się z potężnego oxera i w lewo po łuku dwóch narożników. Tak ustawione, aby prowokowały konie do wyłamania w prawo. Tuż przed pierwszą przeszkodą wodną pary mają do pokonania jeszcze maksymalnej wielkości paśnik MANITOU – przeszkoda 8 i już jesteśmy tuż przed kompleksem wodnym. Na początek potężna kłoda skakana na ukos do wody firmy IPEA to numer 9. Następnie wjeżdżamy na półwysep i ponownie do wody przez hyrdę. W odległości 6 kroków galopu bardzo wąska przeszkoda z hyrdą. To kompleks sponsorowany przez firmę ACTIVO-MED i TOMCAR.

Teraz czas na wjazd na nasz piękny położony w strodrzewiu parkur. Najpierw Hyrda na parkurze, następnie dookoła sektora VIP, wyskok z rozprężalni i powrót na parkur przez biało czerwoną flagę z napisem STRZEGOM 2016. A tuż za nim kombinacja 15AB - VORVERCK - dwa ustawione na ukos wąskie fronty na rowach.

Takim mocnym akcentem opuszczamy parkur i wracamy do kombinacji wodnej. Najpierw potężna kłoda do wody firmy DCU, a następnie 5 foule galopu i łódź. Od tego jak pokonają te dwie przeszkody zawodnicy zależeć będzie druga cześć tej trudnej sekwencji przeszkód, bo już 4 kroki galopu za łodzią czekają na zawodników dwa nowe traktory firmy JOHN DEERE ustawione pod dużym ukosem na 2 kroki galopu.

To był bardzo intensywny fragment crossu. Teraz czas trochę odpocząć i szybko pogalopować w drodze do kolejnej kombinacji. Jeden odpoczynkowy skok IPEA i kombinacja 20AB GRANIMEX/BETGRAN - dwa wąskie fronty ustawione w odległości 3 kroków galopu, a pomiędzy nimi znajduje się jeszcze zjazd i podjazd wymagający wiele równowagi.

Przeszkoda 21 – BOGLER to kolejny potężny rów na trasie crossu. I zbliżamy się już do PODA LAKE. Najpierw na górce w ogrodzie firmy GRAJEWSCY domek na ukos, a potem wskok do wody i po kilku krokach galopu wyskok i w odległości na jedno foule wąski front. Stąd już tylko paręnaście sekund do ostatniej przeszkody i meta. POWODZENIA i DO ZOBACZENIA ZA ROK!

sht2019 daty 600x600a

Logo
Logo
Logo
Logo

Program

Czwartek / Thursday
Ujeżdżenie / Dressage
CCI4*-L, CCIO4*-S /part 1/, CCI3*-L, CCI3*-S /part 1/, CCI2*-S /part 1/, CCIP2*-L, CCI1*Intro, CNC2*

Piątek / Friday
Ujeżdżenie / Dressage
CCIO4*-S /part 2/, CCI3*-S /part 2/, CCI2*-L, CCI2*-S /part 2/, CNC1*, CNCL, CNCLL
Cross country
CCIP2-L

Sobota / Saturday
Cross country
CCI 4*-L, CCIO4*-S, CCI 3*-L, CCI 2*-L
Skoki/jumping
CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*Intro, CCIP2*-L, CNC 2*, CNC LL, CNC L

Niedziela / Sunday
Cross country
CCI 1*-INTRO, CNC 1*, CNC L, CNC LL
Skoki/jumping
CCIO4*-S, CCI4*-L, CCI3*-L, CCI2*-L, CNC 1*

Youtube

Twitter

Instagram

 
Logo FEI NC Eventing

FEI Eventing Nations Cup™ Calendar 2020

 Ballindenisk (IRL)  CCIO4*-NC-S  23-26.04.2020
 Houghton Hall (GBR)  CCIO4*-NC-S  21-24.05.2020
 Pratoni del Vivaro (ITA)  CCIO4*-NC-S  11-14.06.2020
 Strzegom (POL)  CCIO4*-NC-S  02-05.07.2020
 Le Pin au Haras (FRA)  CCIO4*-NC-S  11-16.08.2020
 Waregem (BEL)  CCIO4*-NC-S  10-13.09.2020
 Boekelo (NED)  CCIO4*-NC-L  01-04.10.2020