dekoracja team

Reprezentacja Francji okazała się bezkonkurencyjna w Pucharze Narodów w WKKW rozgrywanym podczas LOTTO Strzegom Horse Trials. Na drugą pozycję awansowali Brytyjczycy, trzecie miejsce wywalczyli Włosi.

Polacy nie ustrzegli się błędów podczas próby skoków i z trzeciej pozycji po crossie spadli o jedno oczko w pucharowej tabeli. Najlepszy wynik w drużynie wywalczył Mateusz Kiempa na Lassban Radovix, który po dwóch zrzutkach na parkurze ostatecznie objął 11. lokatę w klasyfikacji indywidualnej.

Przytrafiły mi się dwa błędy. Jeden przypadkowy, drugi, z tego powodu, że w szeregu zrobiło się bardzo ciasno, mój koń jest duży, daleko ląduje, ale jestem zadowolony, bo to był wymagający parkur, mało koni ukończyło go z czystymi przejazdami.

Udane występy na czworoboku, czyste przejazdy Christophera Six’a na Totem de Brecey i François Lemiere Ogustin du Terroir na parkurze oraz udany cross w wykonaniu Maxime Livio na Opium de Verrieres pozwoliły francuskim zawodnikom uzyskać 115,80 pkt. i zwyciężyć w Pucharze Narodów.

Nasza drużyna spisała się świetnie, dwóch z nas miało bezbłędne przejazdy w próbie skokowej. Wczorajszy cross był trudny, ale wszystkie konie naszej drużyny pokonały go bezbłędnie, a mój był bardzo blisko normy czasu. Przyjechaliśmy do Strzegomia, żeby spróbować wygrać Puchar Narodów, udało nam się, także jesteśmy bardzo zadowoleni – podsumował Maxime Livio.

Yoshiaki OIWA skoki

Klasyfikację indywidualną, po bezbłędnie przejechanym crossie i parkurze, wygrał zawodnik z Japonii, Yoshiaki Oiwa na koniu Calle 44.

Mam wielkie szczęście, że mogę dosiadać tego konia, jest świetnym skoczkiem. Jest również dokładny, skakał dziś wyśmienicie i jestem z niego bardzo zadowolony.

Na drugie z piątego miejsca awansował Francuz Christopher Six na Totem de Brecey. Trzecia lokata należy do Brytyjczyka Williama Oakden na Cooley Ramiro.

W konkursie rywalizowało siedem reprezentacji narodowych.

Strzegomska rywalizacja w Pucharze Narodów była jednocześnie pierwszym testem nowego formatu olimpijskiego, który ma obowiązywać na igrzyskach w Tokio w 2020 roku.

Niedzielna konkurencja skoków przez przeszkody wyłoniła także zwycięzców konkursów w długim formacie. W klasie CI-long 3*, najtrudniejszej rywalizacji rozgrywanej na hipodromie w Morawie, podczas której zawodnicy walczyli o kwalifikacje na Jeździeckie Mistrzostwa Świata w Tryon, wygrała Sara Algotsson Ostholt. Szwedka dosiadająca 17-letniej klaczy Wega, na której zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, pozycję liderki objęła już w próbie ujeżdżenia, doskonale przejechany cross sprawił, że nawet zrzutka na parkurze nie pozbawiła jej zwycięstwa.

Drugie miejsce należy do Niemca Andreasa Ostholta na koniu So Is Et, trzecia jest Belgijka Karin Donckers na Fletcha van't Verahof.

Sara Algotsson Ostholt triumfowała także w konkursie CI-long 2*. Nie oddała swoich dwóch pierwszym miejsc wywalczonych w crossie i po bezbłędnym występie w konkursie skoków wygrała konkurencję na Cesar V oraz zajęła drugie miejsce na klaczy Arpertina. Niemiec Kai Rüder na Chicago M objął trzecią lokatę. Najlepszą polską zawodniczką sklasyfikowaną w tym konkursie jest Wiktoria Knap na Quintus 134, która po przejechaniu na czysto parkuru zajęła siódme miejsce.

Zawodnicy z Niemiec zdominowali podium konkursu „jednej długiej gwiazdki”. Najlepsza była Sophie Grieger na Costakovich, przed Niklas’em Bschorer na Back in Time 2 oraz Frankiem Ostholtem na koniu Luvis. Polski reprezentant Filip Dziuba na klaczy Cormintta po doskonałym występie w konkursie skoków awansował na czwartą pozycję.

Zawodnicy konkursów krajowych i konkursów w krótkich formatach w niedzielę zmierzyli się w crossie. „Dwie gwiazdki” wygrał zawodnik z Niemiec Andreas Dibowski na klaczy FRH Corrida, druga jest jego rodaczka Julia Krajewski dosiadająca Amande de B'Néville, trzeci Francuz Maxime Livio na Billy Elmy.

W „jednej gwiazdce” najlepszy był Niemiec Frank Ostholt na Carlson 119, za nim uplasowała się Holenderka Elaine Pen na Chivers, trzecie miejsce na podium zajął Belg Julien Despontin na Clever Boy Waf.

W konkursach krajowych faworyci po ujeżdżeniu do końca zachowali swoje pozycje. Klasę P1 wygrała Austriaczka Verena Laber na Con Casiro, z kolei w klasie P2 na pierwszym miejscu na podium uplasowali się ex aequo zawodnicy z Czech, Miroslav Trunda na Rivierze oraz Miloslav Příhoda na Eldorado.

Klasę L wygrała para Tomasz Stachowiak i Monito, a w kategorii wiekowej poniżej 18 roku najlepsza była Weronika Jerczyńska na Karacie.

Podczas czterech dni zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials rozegrano łącznie dziesięć krajowych i międzynarodowych konkursów, w których startowało ponad 280 zawodników i ponad 300 koni.