COUNTING DOWN TO

THE LOTTO STRZEGOM HORSE TRIALS 2018

czerwiec 15, 2018
LOTTO SHT rekordy2
Aktualności Agnieszka Chmielińska

LOTTO Strzegom Horse Trials: turniej jeździecki w liczbach, czyli 13 niezwykłych faktów z historii zawodów

Do rozstrzygnięcia konkursów rozgrywanych w ramach zawodów Lotto Strzegom Horse Trials pozostało dwanaście dni. Przypomnijmy najciekawsze wydarzenia i rekordy z piętnastoletniej historii zawodów.
czerwiec 05, 2018
sht konkurs plastyczny
Aktualności Agnieszka Chmielińska

Rusz z kopyta do Morawy – konkurs plastyczny dla dzieci

Do 15 czerwca czekamy na prace plastyczne najmłodszych artystów w terenu gminy Strzegom, które następnie zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials.
czerwiec 01, 2018
LOTTO SHT
Aktualności Agnieszka Chmielińska

Walka o Puchar Narodów już trwa, kolejne rozstrzygnięcie w Strzegomiu

Trzecia runda serii Pucharu Narodów w WKKW już za niecały miesiąc rozstrzygnie się na hipodromie w Morawie podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials. W klasyfikacji ogólnej, po turniejach we włoskim Vairano i brytyjskim Houghton Hall prowadzą Szwedzi.
maj 23, 2018
wolontariat
Aktualności Agnieszka Chmielińska

LOTTO Strzegom Horse Trials poszukuje wolontariuszy

Lubisz atmosferę wielkich wydarzeń sportowych? Fascynuje cię jeździectwo i świat WKKW? Chcesz uczestniczyć w przygodzie jaką jest organizacja międzynarodowych zawodów i zobaczyć ją od zaplecza? Jeśli tak, dołącz do naszego grona wolontariuszy. Jeszcze przez…

tdcdGdy 15 lat temu zaczynaliśmy organizację strzegomskich zawodów, nie przypuszczałem, że ta przygoda potrwa tak długo. Wiele się od tego czasu zmieniło. Nasza impreza przez te lata mocno się rozwinęła, wiele się nauczyliśmy, nabraliśmy nowych doświadczeń. Od 7 lat mam przyjemność osobiście projektować trasę crossu.

 

Jednak wszyscy doskonale pamiętamy, że coś swojego zostawili tu również Christian Zehe - projektant strzegomskiego crossu w latach 2003-2008 oraz Rudiger Schwarz, projektując trasę crossu na Finał Pucharu Świata w roku 2009, a później nadzorując moje projekty oraz projektując trasę crossu Mistrzostw Europy. Wielki wkład w wygląd crossu w Strzegomiu mają również Krzysztof Rafalak i Michael Mohr.

Rok 2017, ze względu na organizowane w sierpniu Mistrzostwa Europy, to rok wielu zmian na crossie. Zmian, które są przygotowaniem naszego hipodromu do tego wielkiego wydarzenia. Największą z nich jest lokalizacja startu i mety po drugiej stronie drogi.

Cross tradycyjnie zaczyna się przeszkodami mającymi na celu rozgrzanie i przygotowanie konia i jeźdźca do postawionych przed nimi zadań. Są to kolejno przeszkody – STRZEGOM, BOGLER i HANS MELZER EQUIPMENT. Następna jest kombinacja 4AB - BM HORSE - składająca się z dwóch bram w odległości na 4 foule. Kolejna kombinacja przeszkód - ACTIVOMED - 5, 6AB to pierwsza przeszkoda wodna składająca się z potężnego wskoku do wody i następnie lekko po łuku wyskok przez łódź i po 3 foule corner. Po takim mocnym otwarciu, czas na łatwiejszy skok - wyskok z parku przez ANR. Początek tegorocznej trasy jest bardzo intensywny i już przed nami kolejna trudna kombinacja przeszkód. BET GRAN – przeszkoda 8,9 to dwa bardzo wąskie fronty na górkach.

Za nami bardzo dynamiczny i trudny odcinek crossu, więc czas na dłuższy odcinek galopu i pojedynczy duży skok przez - HANS MELZER EQUIPMENT, po którym będzie chwila odpoczynku dla konia i jeźdźca, a po nim czas na dwie przeszkody STRZEGOM. Najpierw wielka skrzynia na sprzęt, a następnie numer 12 - potężny narożnik pod górę. Tym skokiem wchodzimy w kolejny bardzo intensywny odcinek trasy crossu, bo za chwilę przed nami bardzo trudna kombinacja DEVOUCOUX - kłoda z góry i bardzo wąski front w odległości na 4 foule. W drodze do kombinacji ANR do pokonania jest jeszcze duża hyrda na rowie i już przed nami przeszkoda 15ab - oxer i corner na 3 foule. Znowu krótka chwila odpoczynku, w lewo na górkę i potężny zeskok przez przeszkodę HOEVELER. Czas na kombinację wodną PODA - 17a to wskok do wody przez hyrdę, 17b łódź w wodzie i 17c wyskok z wody przez wąski front.

Już za chwilę kolejna porcja wodnych emocji. Na początek wskok do wody przez przeszkodę IPEA. Następnie w wodzie wąski front DCU i tuż po wyjeździe - dwa traktory.

Przeszkody 20, 21 to dwa domki sponsorowane przez DOLNY ŚLĄSK. Przed nami już ostatnia selektywna kombinacja przeszkód 22ab - dwie hyrdy pod ukosem na 1 foule. Stąd już tylko kilkanaście sekund do dwóch ostatnich przeszkód i mety. Powodzenia i do zobaczenia na kolejnych zawodach w Strzegomiu!

Zdjęcie: Gillian Kyle (IRL) - Delegat Techniczny i Marcin Konarski (POL) - Budowniczy Crossu

Logo
Logo
Logo
Logo

Program

Czwartek / Thursday
Ujeżdżenie / Dressage
CCI3*, CCI2*, CIC2*-part 1, CCI1*-part 1

Piątek / Friday
Ujeżdżenie / Dressage
CICO3, CIC2*-part 2, CIC1*, CNC P/P-25, CNC P, CNC L/L-18

Sobota / Saturday
Cross country
CCI1*, CCI2*, CCI3*, CICO3*
Skoki/jumping
CIC2*, CIC1*, CNC P/P25, CNC L/L18

Niedziela / Sunday
Cross country
CIC2*, CIC1*, CNC P/P25, CNC L/P25
Skoki/jumping
CCI1*, CCI2*, CCI3*, CICO3*

Youtube

Twitter

Instagram

 
Logo FEI NC Eventing

FEI Eventing Nations Cup™ Calendar 2018

 CICO 3* Vairano (ITA)   20 - 22 April 2018
 CICO 3* Houghton Hall (GBR)  25 - 27 May 2018
 CICO 3* Strzegom (POL)  29 June - 1 July 2018 / Applying New 2020 Olympic Format
 CICO 3* The Plains (USA)  6 - 8 July 2018
 CICO 3* Le Haras du Pin (FRA) 11 - 15 August 2018
 CICO 3* Millstreet (IRL) 24 - 26 August 2018 / Applying New 2020 Olympic Format
 CICO 3* Waregem (BEL) 21 - 23 September 2018
 CCIO 3* Boekelo (NED) 11 - 14 October 2018